Dzisiaj jest: 5.10.2023, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
WYBIERZ JĘZYK
Tytuł:

Skazanie

dodano: 2013.12.09 ważne do: 2023.12.17 wyświetleń: 436
25,38 PLN do negocjacji Zaproponuj cenę!
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawaca: Czwarta Strona
Rok wydania: 2022
Okładka: miękka
Stron: 488
Szczegóły - opis
Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.

Zgłasza się do niej matka dziewczyny, której śmierć została zakwalifikowana jako samobójstwo. Twierdzi, że ma dowody, że jej córka nie odebrała sobie życia, a mimo to kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Prawniczka szybko dostrzega, że doszło nie tylko do uchybień proceduralnych, ale także manipulacji.

Jednocześnie Chyłka musi nawigować po nieznanych wodach życia osobistego – trwają przygotowania do ślubu, a ona po latach decyduje się nawiązać kontakt z matką.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Remigiusz Mróz

Ponad 40 książek, w tym wiele bestsellerów, przetłumaczonych na kilka języków – tak pokrótce można opisać dorobek, którym pochwalić się może Remigiusz Mróz. Książki wydaje już od 5 lat. Mimo bogatej bibliografii, ma dopiero 34 lata – urodził się 15 stycznia 1987 roku. Jego pierwsza powieść –„Ekspozycja” – szybko zdobyła uznanie czytelników, utrzymując przez lata status bestsellera w TOP 100 Empiku. Krótko mówiąc – jeśli lubisz czytać i interesują Cię polscy autorzy, to o Remigiuszu Mrozie po prostu musiałeś słyszeć. Publikował również pod pseudonimem – Ove Løgmansbø.

Podstawowe dane:

  • Pseudonim: Ove Løgmansbø
  • Data i miejsce urodzenia: 15 stycznia 1987, Opole
  • Popularne serie: Joanna Chyłka, Komisarz Forst, Parabellum, W kręgach władzy
  • Nagrody: Nagroda Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego (2016)
  • Gatunek literacki: Kryminał, Sensacja, Thriller, Science-fiction, Horror
Opis autora

Książki Remigiusza Mroza są już marką samą w sobie – otrzymują wyrazy uznania nie tylko od czytelników i krytyków, ale i od autorów. W jego powieściach zaczytuje się m.in. Tess Gerritsen – amerykańska pisarka thrillerów medycznych i romansów kryminalnych. Według badań m.i.n Biblioteki Narodowej i Nielsen BookScan jest najpopularniejszym polskim żyjącym autorem. Rokrocznie zdobywa nagrody literackie za swoje książki. Remigiusz Mróz otrzymał za „Wotum nieufności” i „Nieodnalezionąnagrodę bestellera Empiku – kolejno w 2018 i 2019 roku.

Jego powieści kryminalne, porównywane są do twórczości takich autorów jak Jo Nesbø czy Stieg Larsson. Ale Remigiusz Mróz to autor nie tylko książek kryminalnych – część jego twórczości można zakwalifikować do powieści historycznych, science fiction czy thrillerów i horrorów. Ciągłe napięcie, intrygi i częste zwroty akcji, a to wszystko dokraszone bystrym komentarzem na tematy społeczne – to cechy charakterystyczne twórczości tego autora. Prywatnie jest doktorem nauk prawnych, ze specjalizacją prawa konstytucyjnego, z kilkoma artykułami naukowymi na koncie.

Serie książek Remigiusza Mroza

  • Dla osób szukających interesujących zagadek i zbrodni – kryminały Remigiusza Mroza:

Jedne z najpopularniejszych książek tego autora, należą do serii z komisarzem Wiktorem Forstem. Jest to wspomniana już „Ekspozycja”, a kolejnymi częściami są „Przewieszenie”, „Trawers”, „Deniwelacja” i „Zerwa”. Jeśli już zapoznałeś się z nimi – koniecznie sprawdź kryminały skandynawskie, które Remigiusz Mróz napisał pod pseudonimem Ove Løgmansbø.

  • Dla osób, które szukają dreszczu i sensacji – thrillery Remigiusza Mroza:

Bardzo dużą popularnością cieszą się thrillery prawnicze z bohaterką Joanną Chyłką. W ramach tej serii, ukazał się aż 10 książek. „Kasacja” jest początkiem przygód mecenas Chyłki. Kolejnymi powieściami z serii są m.in.: „Rewizja”, „Immunitet”, „Testament” i „Wyrok”. Jeśli szukasz czegoś innego, to dobrym wyborem może być thriller psychologiczny „Nieodnaleziona” i kontynuacja „Nieodgadniona”. Dreszczyk emocji dostarczą Ci również „Listy zza grobu” i „Głosy z zaświatów”.

  • Dla osób zainteresowanych fikcją – polityczną lub naukową:

Na listach bestsellerów królują książki political fiction Remigiusza Mroza, zamknięte w serii „W kregach władzy”. W ramach tej serii, ukazały się takie książki jak: „Wotum nieufności”, „Większość bezwzględna” czy „Władza absoultna”. Z kolei „Chór zapomnianych głosów” i „Echo otchłani” będą doskonałym wyborem osób zainteresowanych kosmosem i ogólnie pojętym gatunkiem science fiction.

Wyżej wymienione pozycje to tylko część jego dorobku. Autor wydał również horrory religijne („Czarna Madonna”) czy powieści historyczne (trylogia „Parabellum”). Chyba każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie.

Koniecznie sprawdź warsztat literacki Remigiusza Mroza – jednego z najpoczytniejszych i najpopularniejszych polskich autorów – i zapoznaj się z jego książkami!

Kontakt
Redakcja
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Komentarze
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.