Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
WYBIERZ JĘZYK

POŁÓW

Autor: Remigiusz Mróz
Kategoria/cykl: Ślady zbrodni
Typ okładki: miękka
Stron: 416
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2018
Cena: 29,93 zł
Link do zakupu: https://www.empik.com/polow-remigiusz-mroz,p1219117800,ksiazka-p?cq_src=google_ads&cq_cmp=14064729746&cq_term=&cq_plac=&cq_net=u&cq_plt=gp&gclid=EAIaIQobChMI2Yny9KiT9wIV3EaRBR0IAweAEAQYASABEgL1VPD_BwE&gclsrc=aw.ds
Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę – podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko… Na wyspę zostaje wezwana z Danii policjantka Katrine Ellegaard, która ma poprowadzić śledztwo w sprawie niepokojącego odkrycia. Tymczasem pojawiają się nowe fakty w sprawie, która wstrząsnęła Vestmanną w poprzednim roku. Skazany za tamto przestępstwo odwołuje się od wyroku do Sądu Najwyższego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Remigiusz Mróz

Ponad 40 książek, w tym wiele bestsellerów, przetłumaczonych na kilka języków – tak pokrótce można opisać dorobek, którym pochwalić się może Remigiusz Mróz. Książki wydaje już od 5 lat. Mimo bogatej bibliografii, ma dopiero 34 lata – urodził się 15 stycznia 1987 roku. Jego pierwsza powieść –„Ekspozycja” – szybko zdobyła uznanie czytelników, utrzymując przez lata status bestsellera w TOP 100 Empiku. Krótko mówiąc – jeśli lubisz czytać i interesują Cię polscy autorzy, to o Remigiuszu Mrozie po prostu musiałeś słyszeć. Publikował również pod pseudonimem – Ove Løgmansbø.

Podstawowe dane:

Opis autora

Książki Remigiusza Mroza są już marką samą w sobie – otrzymują wyrazy uznania nie tylko od czytelników i krytyków, ale i od autorów. W jego powieściach zaczytuje się m.in. Tess Gerritsen – amerykańska pisarka thrillerów medycznych i romansów kryminalnych. Według badań m.i.n Biblioteki Narodowej i Nielsen BookScan jest najpopularniejszym polskim żyjącym autorem. Rokrocznie zdobywa nagrody literackie za swoje książki. Remigiusz Mróz otrzymał za „Wotum nieufności” i „Nieodnalezionąnagrodę bestellera Empiku – kolejno w 2018 i 2019 roku.

Jego powieści kryminalne, porównywane są do twórczości takich autorów jak Jo Nesbø czy Stieg Larsson. Ale Remigiusz Mróz to autor nie tylko książek kryminalnych – część jego twórczości można zakwalifikować do powieści historycznych, science fiction czy thrillerów i horrorów. Ciągłe napięcie, intrygi i częste zwroty akcji, a to wszystko dokraszone bystrym komentarzem na tematy społeczne – to cechy charakterystyczne twórczości tego autora. Prywatnie jest doktorem nauk prawnych, ze specjalizacją prawa konstytucyjnego, z kilkoma artykułami naukowymi na koncie.

Serie książek Remigiusza Mroza

  • Dla osób szukających interesujących zagadek i zbrodni – kryminały Remigiusza Mroza:

Jedne z najpopularniejszych książek tego autora, należą do serii z komisarzem Wiktorem Forstem. Jest to wspomniana już „Ekspozycja”, a kolejnymi częściami są „Przewieszenie”, „Trawers”, „Deniwelacja” i „Zerwa”. Jeśli już zapoznałeś się z nimi – koniecznie sprawdź kryminały skandynawskie, które Remigiusz Mróz napisał pod pseudonimem Ove Løgmansbø.

  • Dla osób, które szukają dreszczu i sensacji – thrillery Remigiusza Mroza:

Bardzo dużą popularnością cieszą się thrillery prawnicze z bohaterką Joanną Chyłką. W ramach tej serii, ukazał się aż 10 książek. „Kasacja” jest początkiem przygód mecenas Chyłki. Kolejnymi powieściami z serii są m.in.: „Rewizja”, „Immunitet”, „Testament” i „Wyrok”. Jeśli szukasz czegoś innego, to dobrym wyborem może być thriller psychologiczny „Nieodnaleziona” i kontynuacja „Nieodgadniona”. Dreszczyk emocji dostarczą Ci również „Listy zza grobu” i „Głosy z zaświatów”.

  • Dla osób zainteresowanych fikcją – polityczną lub naukową:

Na listach bestsellerów królują książki political fiction Remigiusza Mroza, zamknięte w serii „W kregach władzy”. W ramach tej serii, ukazały się takie książki jak: „Wotum nieufności”, „Większość bezwzględna” czy „Władza absoultna”. Z kolei „Chór zapomnianych głosów” i „Echo otchłani” będą doskonałym wyborem osób zainteresowanych kosmosem i ogólnie pojętym gatunkiem science fiction.

Wyżej wymienione pozycje to tylko część jego dorobku. Autor wydał również horrory religijne („Czarna Madonna”) czy powieści historyczne (trylogia „Parabellum”). Chyba każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie.

Koniecznie sprawdź warsztat literacki Remigiusza Mroza – jednego z najpoczytniejszych i najpopularniejszych polskich autorów – i zapoznaj się z jego książkami!

GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.